Kompletny poradnik o cellulicie

Blog o cellulicie i odchudzaniu

Witaj na moim blogu. Znajdziesz tutaj szereg poradników na temat walki z cellulitem i sposobach na zdrowe odchudzanie.

2019-08-19 olejek cynamonowy

Olejek cynamonowy to nie tylko działanie antycellulitowe!

Wyjątkowe właściwości cynamonu znane są już od czasów starożytnych. Jednak nie tylko jako przyprawa jest obecnie stosowany, ale niezwykle cenny okazuje się pozyskiwany z kory bądź liści cynamonowca leczniczy olejek cynamonowy. To zdecydowanie jedna z najsilniejszych naturalnych substancji o działaniu antyseptycznym, przeciwzapalnym, rozgrzewającym i ściągającym.

czytaj dalej

2019-08-16 geranium

Olejek geraniowy – czy tylko na cellulit?

Nie trzeba stosować drogich kremów, aby mieć piękną, lśniącą skórę i skutecznie walczyć z cellulitem. Już w starożytnym Egipcie odkryto niezwykłe właściwości olejku geraniowego. Warto zatem spojrzeć przychylnym okiem na ten składnik dobrej jakości kosmetyków przeznaczonych praktycznie do każdego rodzaju skóry, a zwłaszcza do skóry tłustej, wrażliwej i trądzikowej. Zresztą niwelowanie problemów skórnych nie jest jedyną zaletą tego olejku.

czytaj dalej

2019-07-19 opuncja kaktus

Nopal – kaktusowy proszek opuncji na odchudzanie

Utrzymanie prawidłowej wagi byłoby niemożliwe bez zadbania o przestrzeganie zdrowych zasad żywieniowych oraz o codzienną dawkę aktywności fizycznej. Czasami jednak warto wspomóc organizm poprzez odpowiednią suplementację, tym bardziej że w wielu przypadkach problemy związane z nadwagą wynikają z określonych niedoborów witamin i mikroelementów.

czytaj dalej

2019-07-18 dieta na cellulit

Jaką dietę stosować, by zapobiec powstawaniu cellulitu?

Cellulit to bardzo powszechna skaza skóry u kobiet – szacuje się, że z tym problemem boryka się około 95% pań na całym świecie. Można mu jednak skutecznie przeciwdziałać, wzbogacając swoją dietę o kilka zwyczajnych produktów lub stawiając na profesjonalny catering dietetyczny z dostawą do domu.

czytaj dalej