Kompletny poradnik o cellulicie

Najlepsze zioła na cellulit. [RANKING]

Cellulit to komórki tłuszczowe, które rozkładają się nierównomiernie pod skórą. Ten problem związany jest z zaburzeniami metabolizmu, zwężeniami naczyń krwionośnych, czy zwiększonym podziałem tkanki łącznej. Ponadto wywołują go zaburzenia hormonalne, większa ilość estrogenów, co powoduje obrzęki i utrudnia mikrokrążenie krwi oraz zwiększona liczba progesteronu, co z kolei skutkuje powolnemu przepływowi krwi w żyłach i zmianami w tkance łącznej.

Wreszcie do cellulitu przyczynia się także genetyka, czyli czynniki, które cellulit wywołują, tj. skłonność do obrzęków, wiotka tkanka łączna, a także żylaki. Jak widać przyczyn cellulitu jest dość wiele, dlatego należy działać na niego dwukierunkowo. Zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Pomocne w takim kompleksowym działaniu mogą być zioła – naturalne produkty, czyli zioła ujędrniające skórę czy zioła na cellulit wodny. Najlepsze będą więc masaże, kąpiele, okłady z udziałem ziół oraz napary, herbatki i wyciągi wprowadzone do codziennego menu. Taka dieta zwalczająca cellulit oraz działanie pielęgnacyjne skóry ziołami przynosi szybsze efekty i jest dużo bardziej skuteczne w zwalczaniu skórki pomarańczowej.

Najlepsze zioła ujędrniające skórę

Działając na cellulit na zewnątrz, czyli na skórę, która jest dotknięta nierównościami i brakiem elastyczności, najlepiej wybrać zioła, których działanie w części jest skupione na ujędrnieniu skóry.

Na liście tych najlepszych znajduje się aloes, koper włoski, bluszcz, jałowiec, czarna rzepa oraz pomarańcze, goździki i cynamon. Wszystkie te rośliny poprawiają napięcie i elastyczność skóry oraz pobudzają krążenie.

Jakie stosować zioła na cellulit wodny?

W przypadku cellulitu wodnego, który powstaje przy nadmiarze wody w organizmie, czyli jej zatrzymania spowodowanego m.in. dużą ilością soli w diecie, używkami czy zaburzeniami gospodarki hormonalnej, najlepszym sposobem jest pozbycie się nadmiaru tej wody.

Zioła na cellulit wodny powinny mieć więc działanie moczopędne i poprawiające przemianę materii, np. herbata z mniszka i pokrzywy zwyczajnej.

Można również wykorzystać bluszcz na cellulit, która to roślina pobudza przepływ krwi, dzięki czemu tkanka tłuszczowa szybciej jest usuwana.

Napar z natki pietruszki – skuteczny sposób na cellulit

pietrszukaDobrym sposobem na walkę ze skórką pomarańczową może być także napar z natki pietruszki na cellulit lub z korzenia tej rośliny.

Korzeń pietruszki należy pogotować przez 5 minut, a następnie wywar pić regularnie do 3 razy dziennie.

Regularność to podstawa.

Działa on moczopędnie, oczyszczająco, usuwa toksyny a wraz z nimi nadmiar znienawidzonej przez nas wszystkich tkanki tłuszczowej.

Przetestujcie na sobie, to samo zdrowie!

Herbata zielona

zielona herbataJedną z wielu zdrowotnych właściwości zielonej herbaty jest pomoc w odchudzaniu i spalaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Zawiera polifenole, które pomagają przy przemianie tłuszczu w energię i sprawiają, że komórki tłuszczowe się nie odkładają.

Regularnie pijmy więc zieloną herbatę, a cellulit będzie coraz mniej widoczny.

Herbata czerwona

Kolejną herbatą wspomagającą odchudzanie jest herbata czerwona, która poprzez swoje składniki przeciwdziała gromadzeniu się tłuszczu w organizmie.

Dodatkowo przyspiesza i ułatwia trawienie.

Tak jak zielona zawiera antyutleniacze (polifenole).

Przy piciu czerwonej herbaty cellulit będzie się widocznie zmniejszał.

pokrzywaHerbata z mniszka i pokrzywy

Jak już wcześniej było wspomniane świetnie w walce ze skórą pomarańczową działa herbata z mniszka i pokrzywy.

Taka herbata antycellulitowa pomaga usuwać toksyny z organizmu, poprzez swoje działanie moczopędne.

Skóra staje się również bardziej jędrna i elastyczna.

Napar przyrządzony z korzenia mniszka i korzenia pietruszki to zioła na cellulit podane w wygodnej i bardzo zdrowej formie.

aloesAloes skuteczny na cellulit

Aloes na cellulit również znajduje się w gronie ziół, które najlepiej jest stosować bezpośrednio na skórę dotkniętą cellulitem.

W tym celu miksuje się jego liście i wmasowuje w newralgiczne miejsca.

Oprócz działania antycellulitowego dostarcza skórze witamin i aminokwasów oraz odpowiednio ją nawilża i ujędrnia.

Cynamon

cynamonGdy mamy cellulit, cynamon również bardzo nam się przyda.

Działa nie tylko doskonale na lepsze napięcie i elastyczność skóry, ale także przyspiesza przemianę materii, co pozwala usuwać toksyny z organizmu i redukować komórki tłuszczowe.

Bluszcz

Jeszcze jedną rośliną, którą można zaproponować osobom zastanawiającym się, co na cellulit jest z nich najlepsze, może być bluszcz.

Można z niego zrobić olejek do wcierania na skórę, który będzie miał właściwości przeciwobrzękowe i poprawiające krążenie krwi.

Ponadto jego substancje aktywne pomogą w rozbijaniu tłuszczu oraz spowodują mniejszą przepuszczalność naczyń włosowatych.

bluszcz

Inne zioła, które pomagają w zwalczaniu cellulitu

Inne zioła spalające tłuszcz to m.in. łatwo dostępny ostopest, jałowiec, czarna rzepa czy koper włoski.

Ich działanie jest do siebie podobne oraz zbliżone do pozostałych ziół, które warto stosować na cellulit.

Zioła takie przede wszystkim oczyszczają organizm z toksyn, poprawiają krążenie oraz przyspieszają metabolizm.

Przy tak dużej ilości ziół na cellulit możliwe jest wybranie swojego ulubionego, którego zapach bądź smak będzie nam najbardziej odpowiadał.

Dzięki temu możemy połączyć przyjemne z pożytecznym.

Zioła antycellulitowe możesz zakupić w sklepie internetowym MojaNatura.pl