Kompletny poradnik o cellulicie

Cellulit na ramionach – jak z nim walczyć skutecznie?

Cellulit jest poważnym problemem natury kosmetyczno-estetycznej, który dotyczy ponad 80% kobiet.

Nie ma znaczenia wiek, ani nawet waga.

Zdecydowanie najczęściej widać go na udach i pośladkach, jednak czasami występuje też na ramionach.

Przyczyny powstawania cellulitu na ramionach

Cellulit, czyli pomarańczowa skórka, który pojawia się na ramionach może mieć tak naprawdę kilka przyczyn.

W przypadku szczupłych pań winę ponoszą często zaburzenia hormonalne. W okresie ciąży lub menopauzy, a także w wyniku stosowania leków hormonalnych następuje wzrost poziomu estrogenu.

Ten stan jest niekorzystny dla zdrowia kobiety, ponieważ w dużym stopniu zaczyna się zmniejszać szczelność naczyń krwionośnych i limfatycznych występujących w tkankach podskórnych. Jednolita struktura tkanki tłuszczowej zostaje naruszona i nawet dziesięciokrotnie się powiększa z powodu przenikających do niej toksyn i zbędnych produktów przemiany materii.

Dodatkowo komórki tłuszczowe stają się słabo ukrwione ze względu na gorsze mikrokrążenie. Zgromadzone nadmiary tłuszczu i toksyn widać na ciele w postaci nierówności na skórze, grudek i zagłębień, które przypominają pomarańczową skórkę.

Zaburzenia hormonalne to jedno, ale cellulit na ramionach bardzo często ma swoje źródła w niewłaściwej diecie bogatej w fast foody, produkty smażone, bardzo tłuste i z konserwantami.

W codziennym menu zazwyczaj za mało jest warzyw, owoców czy produktów pełnoziarnistych, a za dużo mięsa, nabiału i pustych węglowodanów.

To wszystko zaburza procesy trawienne, a toksyny nie są na bieżąco usuwane z organizmu, ale zaczynają się gromadzić w komórkach tłuszczowych.

Konsekwencją jest oczywiście wzrost wagi, a także nierównomierne rozkładanie się tłuszczu w najbardziej newralgicznych miejscach, jak pośladki, uda czy ramiona.

Problem narasta przy malej ilości ruchu i to właśnie kolejna przyczyna powstawania cellulitu na ramionach.

Często zdarza się, że nawet osoby dość aktywne zapominają o aktywizowaniu partii ramion skupiając się na brzuchu, pośladkach i nogach. W efekcie mięśnie w ramionach są słabo wykształcone, skóra zaczyna zwisać i pojawia się cellulit.

Niezawodne sposoby na pozbycie się cellulitu z ramion

błonnik na cellulitWystarczy spojrzeć na przyczyny powstawania cellulitu na ramionach, żeby wiedzieć, jak najszybciej pozbyć się problemu. Najtrudniej będzie przy zaburzeniach hormonalnych, ale nawet wtedy bardzo ważna okazuje się prawidłowo skomponowana dieta i aktywność fizyczna.

Pomocne są również masaże oraz specjalne kosmetyki antycellulitowe. Na pewno podstawą żywieniową powinny być warzywa. Zamiast pieczywa z białej mąki lepiej wybierać produkty z pełnego przemiału, a ciężkie czerwone mięsa warto zastąpić delikatnym, gotowanym lub pieczonym drobiem.

Słodycze też nie są wskazane, natomiast można jeść owoce i orzechy. Dietę i ćwiczenia należy wzbogacić o masaże, a do nich korzystnie zastosować specjalne kremy antycellulitowe, które pomogą redukować tłuszcz, usuwać toksyny i usprawnią mikrokrążenie.

Ćwiczenia, które pomogą Ci zlikwidować cellulit na rękach

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, ale w tym przypadku trzeba się skupić na rękach i ramionach, aby zamiast pomarańczowej skórki pojawiła się tkanka mięśniowa.

Oczywiście ćwiczyć należy systematycznie, a nie raz na jakiś czas, a najbardziej zalecane są ćwiczenia z obciążeniami.

Nie trzeba od razu kupować karnetu na siłownię, bo wystarczą hantle bądź butelki z wodą, aby wykonywać wymachy nad głową, na boki i do tyłu. Korzystnie działają także pompki, pajacyki i krokodylki.

pompki na cellulit na ramionach

Natomiast najbardziej optymalne ćwiczenia wykonuje się w wodzie, ponieważ nie obciąża się wtedy stawów i kręgosłupa.

Skuteczne zabiegi, które usuwają cellulit na ramionach

Problem można też usunąć za pomocą zabiegów mezoterapii, jednak w tym przypadku trzeba się liczyć z trochę wyższymi kosztami.

Do wyboru będzie metoda igłowa polegająca na wykrzykiwaniu pod skórę specjalnie przygotowanych substancji leczniczych rozpuszczających tłuszcz albo metoda bezigłowa, w której wykorzystuje się fale elektromagnetyczne rozbijające zgromadzony tłuszcz.

To skuteczne zabiegi, jednak bez zmiany stylu życia problem będzie się powtarzał i dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o zdrowej diecie i ruchu.