Kompletny poradnik o cellulicie

Nie znosisz cellulitu? Spraw sobie masaż antycellulitowy!

Cellulit zwany także pomarańczową skórką jest nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej pod skórą. Częściej problem dotyczy kobiet niż mężczyzn i osób z nadwagą. Walka z nim to zastosowanie odpowiedniej diety i połączenie jej z regularną dawką ruchu oraz z pielęgnacją ciała.

Znana od wieków sztuka uzdrawiania ciała poprzez masaż odgrywa i w tym przypadku niemałe znaczenie. Odpowiednio wykonany masaż cellulitowy jest jednym z czynników pozwalających na zażegnanie problemu. Nie oznacza to bynajmniej, że masaż cellulitowy musi być wykonywany wyłącznie w gabinetach kosmetycznych, choć warto się nimi wspomóc. Tak naprawdę powinniśmy go wykonywać praktycznie codziennie, podczas pielęgnacji ciała.

Masażem w cellulit

masażeMasaże antycellulitowe działają na kilku płaszczyznach, eliminując problemy usprawniając jednocześnie te funkcje, które zostały zaburzone. Skoro pod skórą zgromadzone zostały nieprawidłowe komórki tłuszczowe to należy je rozbić.

Masaż antycellulitowy przede wszystkim poprawia krążenie krwi i tym samym wzmacnia naczynia krwionośne, które nie przybierają nienaturalnych kształtów i przestają uciskać tkanki tłuszczowe.

Poza tym energiczne ruchy rąk w połączeniu z rękawicą lub peelingiem rozgrzewają skórę, a tym samym przyczyniają się do rozbicia nieprawidłowych komórek tłuszczowych. Poza tym systematyczność wykonywania masażu uelastycznia skórę i zmniejsza obrzęki.

Masaż antycellulitowy w domu

Jak już powiedzieliśmy, masaż antycellulitowy można, a nawet trzeba włączyć do codziennej pielęgnacji. Tylko regularne atakowanie pomarańczowej skórki pozwala na jej zredukowanie i wyeliminowanie. Wykonanie masażu w domu nie należy do skomplikowanych i wymagających – można go rozpocząć praktycznie natychmiast.

Domowy masaż antycellulitowy powinien być skupiony na zaatakowanych komórkami tłuszczowymi partiach ciała. Tym samym powinien być skupiony wokół ud, pośladków oraz brzucha. Pamiętajmy o kilku koronnych zasadach, które sprawią, że masaż będzie skuteczną formą usuwania cellulitu.

masaż antycellulitowy

Zasady dobrego masażu, który pomoże zwalczyć cellulit!

1 zasada

Pierwsza zasada mówi, że zawsze rozpoczynamy go od dołu i kierujemy się do serca – to wspomaga usprawnienie układu krążenia.

systematyczność2 zasada

Druga zasada wskazuje, że masaż antycellulitowy ukierunkowany na brzuch i pośladki należy wykonywać od dołu ku górze, a w dalszej kolejności od boków do środka.

3 zasada

Trzecia zasada to systematyczność. Masaż antycellulitowy należy wykonywać przynajmniej 4 razy w tygodniu po 15 minut.

Masaż antycellulitowy w 7 krokach

Krok 1 – Siadamy wygodnie i zginamy nogę w kolanie. Układamy dłonie nisko, płasko na skórze, najbliżej kostek lub kolan i wykonujemy posuwiste, naprzemienne ruchy ku górze, kierując się w stronę pachwin. Pamiętajmy – najpierw prawa noga, potem lewa.

Krok 2 – Wykonywane ruchy powinny być energiczne i dynamiczne. Zaczynamy od średniego nacisku i stopniowo go zwiększamy. Ugniatamy skórę, delikatnie ją podszczypując.

Krok 3 – Splatamy dłonie tworząc koszyczek. Kostkami palców wykonujemy masaż od dołu do góry, następnie rozplatamy dłonie, zaciskamy je w pięść i powtarzamy czynność każdą ręką osobno i naprzemiennie.

Krok 4 – Zaróżowiona skóra jest znakiem, że należy przystąpić do oklepania skóry zewnętrzną krawędzią dłoni, a następnie zaciśniętą pięścią.

Krok 5 – Zmieniamy pozycję – wstajemy. Otwartą dłonią masujemy koliście pośladki odwrotnie do wskazówek zegara. Kolejno włączamy podszczypywanie. Łapiemy za miejsca, w których widoczne są grudki cellulitu i je szczypiemy.

Krok 6 – Ponownie masujemy skórę pięściami wykonując okrężne ruchy, a następnie uderzamy pięścią w pośladki.

Krok 7 – Masaż kończymy długimi, płynnymi ruchami dłoni od dołu do góry.

Olejek do masażu antycellulitowego

miód olejek na cllulitKoniecznie podczas masażu pamiętajmy o stosowaniu olejku antycellulitowego, który nie tylko sprawi, że masaż stanie się przyjemnością, ale też zadba o naszą skórę. Aktywne substancje specjalistycznych olejków, przenikają do wnętrza skóry, wspomagając nasze działanie i przyspieszając redukcję pomarańczowej skórki.

Dobroczynny olejek możemy wykonać samodzielnie. Wystarczy nam miód, oliwka oraz olejek pomarańczowy. Na 2 łyżki płynnego miodu należy dodać 5 kropli olejku. Uzyskaną bazę należy dodać do 1/3 szklanki oliwki.

Masaż antycellulitowy bańską chińską

Masaż bańką chińską należy do jednych z najskuteczniejszych technik walki z cellulitem. Metoda znana od wieków, wywodząca się z tradycyjnej medycyny chińskiej uważana jest za doskonały zabieg ujędrniający i bezkompromisowy wobec cellulitu.

Plusem masażu bańską chińską są szybkie efekty i znaczne poprawienie wyglądu skóry. Do zabiegu wykorzystywane są gumowe bańki, które zostają przyciągnięte do skóry w odpowiednich partiach ciała.

Przyssane do skóry bański masażysta kieruje właściwym ruchem w kierunku węzłów chłonnych. Oczywiście, przed wykonaniem masażu konieczne jest przygotowanie skóry poprzez naniesienie na nią oliwki bogatej w składniki aktywne.

Początkowo masaż może być bolesny, a na skórze mogą pojawić się zaczerwienienia i siniaki, nie mniej te nie świadczą o nieprawidłowym wykonaniu zabiegu.

Zabiegi antycellulitowe w gabinecie kosmetycznym

Walcząc z cellulitem nie można pominąć także propozycji gabinetów kosmetycznych. Zabiegi, z których można skorzystać przynoszą wyraźne efekty w stosunkowo krótkim czasie.

Do popularnych i rekomendowanych należą:

  • masaż podciśnieniowy body – shaping redukujący cellulit i poprawiający kształt pośladów i piersi. Wykonywany przy pomocy głowicy z ruchomymi kulkami.
  • drenaż limfatyczny – znany jako masaż uciskowy, wykonywany przez masażystę, lub w specjalistycznym kombinezonie do drenażu limfatycznego.
  • dynamiczny masaż antycellulitowy – masaż manualny różnymi technikami.
  • endermologia – masaż obejmujący całe ciało, wykonywany przy pomocy sprzętu ze specjalną głowicą wyposażoną w dwie ruchome rolki.

Niezależnie od tego, jak duże są zmiany cellulitowe, walkę z nim można rozpocząć od zabiegów domowych, połączonych z dietą i aktywnością fizyczną. Zabiegi antycellulitowe w gabinecie kosmetycznym są jak najbardziej rekomendowane i pomocne, szczególnie jeśli chcemy szybko uporać się z problemem.