Kompletny poradnik o cellulicie

Cellulit na brzuchu? Sprawdź, jak się go pozbyć!

Zbliżający się urlop każe nam spojrzeć na nasze ciała bardziej wnikliwie. Zimowe zapasy dodatkowych kilogramów są pierwszą rzeczą, którą chcemy odprawić w niwecz, kolejną jest cellulit na brzuchu, udach i pośladkach.

O ile na nogach jest on łatwy do zwalczenia, o tyle na brzuchu wymaga większego zaangażowania.

Zdecydowanie cellulit na brzuchu jest najbardziej wytrwałym przeciwnikiem, a jego pojawienie zazwyczaj wiąże się z głębszymi przyczynami.

Skąd się bierze cellulit na brzuchu?

Pojawienie się cellulitu na brzuchu powinno nas zaalarmować. Nic bowiem nie pojawia się bez wyraźnej przyczyny. W tym przypadku zazwyczaj winne są hormony, a także stres, brak ruchu i zła dieta. Wszystkie te czynniki są jak naczynia połączone – a więc za pierwszym, kroczy drugi, a za nim kolejne. Przyczyną cellulitu brzusznego może być także ciąża, co ma związek z wspomnianymi już hormonami.

stres przyczyną cellulituStres i przemęczenie to nasza codzienność. Brak właściwiej dawki snu – powinna ona wynosić nieprzerwanie 8 godzin – do tego pośpiech i piętrzące się trudności w domu oraz w pracy to zwyczajny dzień większości kobiet. Tymczasem nasz organizm nie godzi się na taki tryb, manifestując swoje niezadowolenie zmianami na naszej skórze.

Za głównego winowajcę cellulitu na brzuchu uznaje się więc hormon stresu – kortyzol, który pojawia się w sytuacjach nadmiernego przeciążenia organizmu. Jego wysokie poziomy widoczne są u osób przewlekle zmęczonych.

Drugim hormonem, który jest sprzyjający dla cellulitu na brzuchu, są estrogeny – żeńskie hormony, których poprzez zwiększenie przepuszczalności naczyń krwionośnych powodują ucisk na tkanki tłuszczowe. Efektem jest zator toksycznych, tłuszczowych substancji, które się rozrastają, zaburzając jednocześnie mikrokrążenie.

Do kolejnych przyczyn należy nadmiar kofeiny, po którą sięgamy, gdy jesteśmy zmęczeni, a także złe odżywianie i brak aktywności fizycznej. Zamiast kofeiny warto raczyć się wodą mineralną, ewentualnie sięgać po yerba mate, a hamburgery zamienić na warzywa, owoce i domowe posiłki. Oczywiście są też takie osoby, które mają obciążenia genetyczne i niemal dziedziczą pomarańczową skórkę, ale eliminowanie głównych przyczyn wymienionych wyżej pozwala na zminimalizowanie ryzyka pojawienia się cellulitu.

Jakie są sposoby, na szybkie usunięcie cellulitu z brzucha?

Skoro już znamy przyczyny, dowiedzmy się jak usunąć cellulit na brzuchu. Oczywiście każdy chciałby, żeby ten czas był możliwie najkrótszy, ale powiedzmy sobie szczerze – proces pozbywania się pomarańczowej skórki jest tym szybszy i skuteczniejszy, im większe nasze zaangażowanie. Nie ma więc drogi na przysłowiowe skróty, czy jakichkolwiek odstępstw. Trzeba postawić na konsekwencję i zdeterminowanie.

sok z cytrynyPowiedzieliśmy o przyczynach i winowajcach tworzących cellulit na brzuchu i to od nich należy rozpocząć walkę o gładką skórę.

Tym samym analizujemy naszą dietę – jeśli dużo w niej produktów nadmiernie przetworzonych, należy stworzyć zdrowe menu i poświęcić kilka chwil więcej na przygotowanie zdrowych sałat, warzywnych burgerów, czy zupy z jarzyn sezonowych.

Smażenie na głębokim tłuszczu zamieniamy na beztłuszczowe lub grillowane.

Sprzymierzeńcami w kuchni będą produkty pełnoziarniste, warzywa, owoce, szparagi, ananasy, owoce cytrusowe oraz brokuły i tłuste ryby.

Zamieńmy słodkie soki w kartonach, napoje gazowane i kilkadziesiąt filiżanek kawy na wodę mineralną. Jeśli potrzebujemy dawki kofeiny, możemy pozwolić sobie na 1-2 kawy lub zieloną herbatę z krótkiego parzenia.

woda mineralna

Nie zapominajmy o ruchu. Wiosna to idealny czas, w którym samochód możemy zamienić na rower lub rolki. Dobry, solidny rower do jazdy górskiej lub szosowej można zakupić w internetowych sklepach rowerowych często po lepszej cenie, jak w punktach stacjonarnych w Twoim mieście.

basenRegularne wizyty na basenie można połączyć z sesją w saunie. Ogólnie rzecz biorąc, każda aktywność jest dobra, pod warunkiem, że jest ona regularna – kilka razy w tygodniu po co najmniej 30 minut.

Przyjemniejszą formą walki z cellulitem jest masaż. Możemy go wykonać w domu, wykorzystując frotowy ręcznik, rękawicę do masażu lub peeling kawowy z cynamonem. Ten ostatni jest doskonały do stosowania na całe ciało. Wystarczą nam fusy z kawy, olejek lub płyn do mycia, kilka kropli oliwki i szczypta cynamonu.

Na koniec przyglądamy się naszej szafie. Bezspornie rozstajemy się z obcisłymi ubraniami, które tylko wzmagają pojawianie się nowych obszarów pomarańczowej skórki.

Ćwiczenia antycellulitowe na brzuch

Każda forma aktywności pomaga w walce z cellulitem, nie mniej, jeśli do zwiększonej dawki ruchu dołączymy ćwiczenia, efekty przyjdą zdecydowanie szybciej.

Jednym z najlepszych ćwiczeń atakujących cellulit brzuszny jest Callanetics, który od lat uznawany jest za jedną z najzdrowszych i najskuteczniejszych form działania. Już 10 godzin ćwiczeń pozwala uzyskać pierwsze, zadowalające efekty.

Callanetics zwiększa przemianę materii, usprawnia krążenie i pozbywanie się toksyn z organizmu. Działa także odstresowująco.

Skuteczny peeling i masaż antycellulitowy brzucha

masażeJeśli zastanawiacie się jak usunąć cellulit na brzuchu w zaciszu domowym, powinniście włączyć masaże. W tym przypadku doskonałym sprzymierzeńcem jest właśnie kofeina – tyle tylko, że zamiast w formie do picia aplikujemy ją zewnętrznie. Wspomniany już peeling kawowy z cynamonem skutecznie poprawia krążenie, wspomaga usuwanie toksyn i rozbicie tkanki tłuszczowej. Na co dzień można stosować także rękawicę do masażu.

Masaż powinien być intensywny, o dużym nacisku. Koniecznie należy wykonywać duże, koliste ruchu, a także delikatnie szczypać miejsca, w których widoczne są grudki. Połączenie peelingu kawowego z codziennym masażem pozwala osiągnąć doskonałe efekty.

Wiele gabinetów kosmetycznych proponuje zabiegi laserowe, które przynoszą szybsze rezultaty, nie mniej stosowane domowych metod pozwala na samodzielne zażegnanie defektu. Skoro wiemy już jak usunąć cellulit na brzuchu, możemy niemal natychmiast przystąpić do działania i powitać lato z piękną i gładką skórą.

Jeśli jednak chcemy wspomóc się nowoczesnymi technologiami, możemy zainwestować w laserowe urządzenie do usuwania cellulitu w domu. To zakup, który wspomoże nasze działania i jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż wiele wizyt w salonie kosmetycznym.