Kompletny poradnik o cellulicie

Masz cellulit na pośladkach? Sprawdź, jak się go pozbyć

Która z pań nie marzy o ładnych i kształtnych pośladkach?

Niestety, tak się składa, że zdecydowana większość z nich narzeka na nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które objawia się niezbyt estetycznymi zgrubieniami i nierównościami, a także mało jędrną skórą.

Cellulit na pośladkach stanowi poważny problem natury kosmetycznej, a pozbycie się cellulitu nie należy do zadań łatwych.

Na pewno warto uzbroić się w cierpliwość i spróbować diety, masaży, odpowiednich kremów oraz ćwiczeń.

Skąd się bierze cellulit na pośladkach?

Pupa u większości pań kojarzy się z kształtem gruszki. To oznacza gromadzenie się tłuszczu w dolnej części pośladków, a kiedy jest go zbyt dużo, to pupa zaczyna obwisać i zmieniają się proporcje całej sylwetki.

Warto sobie uświadomić, że w takiej sytuacji powstaje też nadmierny nacisk obwisających pośladków na górną partię nóg, a to skutkuje kłopotami z krążeniem w tkankach tłuszczowych. Efektem tego jest właśnie cellulit na pupie.

Komórki tłuszczowe powinny mieć średnicę około 2 mm, a przy cellulicie ich wielkość wzrasta nawet dziesięciokrotnie, ponieważ tworzą się złogi z toksynami, które nie są usuwane przez układ limfatyczny.

Tak się dzieje, kiedy w organizmie jest nadmiar estrogenów, co sprzyja zwiększeniu przepuszczalności naczyń krwionośnych i limfatycznych. Płyn fizjologiczny zaczyna wtedy gromadzić się w przestrzeniach międzykomórkowych i powstają obrzęki utrudniające mikrokrążenie.

W efekcie komórki tłuszczowe pozostają słabo ukrwione, a długotrwale utrzymujący się taki stan prowadzi do łatwego gromadzenia się tłuszczu oraz toksycznych produktów przemiany materii w komórkach. Z kolei widocznym rezultatem są charakterystyczne nierówności pod skórą, które fachowo nazywa się cellulitem, a potocznie pomarańczową skórką.

Problem może się pojawić w każdym wieku i dotyczy zarówno dziewczyn w okresie dojrzewania, jak i tych będących w ciąży, przyjmujących środki antykoncepcyjne czy dojrzałych pań przed menopauzą.

Jak szybko pozbyć się cellulitu na pupie?

błonnik na cellulitWalkę z cellulitem na pośladkach należy prowadzić wielotorowo. Podstawę stanowi dieta. Nie od dziś wiadomo, że duże znaczenie ma to, co jemy na co dzień, a dieta współczesnego człowieka najczęściej do zdrowych nie należy. Fast foody i żywność zawierająca konserwanty oraz sztuczne barwniki zamiast witamin i minerałów bardzo źle wpływa na organizm.

Przede wszystkim prowadzi do odkładania się tłuszczu i toksyn w tkankach tłuszczowych, a to pierwszy krok do cellulitu. Zmiany nawyków żywieniowych są konieczne, aby uporać się z cellulitem. Należy unikać cukru, potraw tłustych i ciężkostrawnych, a postawić na lekkie dania z warzyw, owoców i produktów pełnoziarnistych. Konieczne jest także odpowiednie nawadnianie organizmu. Prawidłowa dieta nawilży skórę, usunie wolne rodniki, wzmocni naczynia krwionośne i pomoże w produkcji kolagenu odpowiadającego za elastyczność skóry.

masaż antycellulitowyDruga kwestia, o którą należy zadbać, to masaże. Można je wykonywać nawet samodzielnie w domu i najlepiej jednocześnie zastosować specjalne kosmetyki drenujące i przyspieszające spalanie tłuszczu, czyli kremy bądź balsamy antycellulitowe.

Na początek najlepiej przeprowadzić masaż suchej skóry szorstką rękawicą z włókna, co ładnie złuszczy martwe komórki naskórka, wygładzi skórę i przygotuje ją na wchłaniane składników odżywczych zawartych w kosmetykach antycellulitowych. Ich aplikowanie nie sprawi problemów, trzeba jedynie pamiętać o łagodnych, kulistych ruchach. Można również delikatnie szczypać skórę biorąc jej fałdy w dwa palce.

Trzeci aspekt dotyczy aktywności fizycznej. Sama dieta, masaże i kremy antycellulitowe nie wystarczą, żeby osiągnąć pełen sukces w walce z pomarańczową skórką i konieczne są jeszcze ćwiczenia.

Czwarty sposób na pozbycie się cellulitu to odpowiednia suplementacja na bazie naturalnego składu.

Ćwiczenia antycellulitowe na pośladki

skakankaNie trzeba chodzić na siłownię, aby wykonywać ćwiczenia, które pomogą pozbyć się problemu cellulitu na pupie.

Najprostsze ćwiczenie polega na napinaniu mięśni pośladków i rozluźnianiu ich po 10 sekundach, co można zrobić nawet siedząc na kanapie i oglądając film.

Bardzo pozytywnie działają wykroki w tył przy prostych plecach. Dla wzmocnienia efektu zaleca się jeszcze wziąć w dłonie hantle albo zwykłe butelki z wodą.

Kolejnym ćwiczeniem jest wchodzenie na ławeczkę bądź stołek i tutaj też trzeba pamiętać o wyprostowanych plecach.

Dobrze na pośladki wpływa też wykonywanie mostku, a także skakanie na skakance.