Kompletny poradnik o cellulicie

Jak sobie poradzić z cellulitem na udach? [PORADNIK]

Cellulit jest przypadłością przede wszystkim dotykającą kobiet.

Zdecydowanie rzadziej atakuje mężczyzn, ale praktycznie zawsze związany jest z nadwagą, nieprawidłową dietą czy nadmiernym stresem.

Najczęściej lokalizuje się na udach, co z kolei powoduje pojawienie się wielu kompleksów. Osoby, których dotyczy cellulit na udach unikają wizyt na basenie, a także omijają plaże.

Dobrą wiadomością jest to, że nie jest on defektem, którego nie można zwalczyć.

Wprost przeciwnie cellulit na udach poddany konkretnemu i złożonemu działaniu może szczęśliwie stać się przeszłością.

Od czego powstaje cellulit na udach?

Cellulit, fachowo nazywany lipodystrofią bezspornie jest zaburzeniem związanych z niewłaściwym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, która gromadzi się w nadmiernych ilościach w określonych obszarach ciała. Najczęściej znajduje swoje miejsce właśnie na udach i pośladkach. Rzadziej na ramionach, brzuchu i w okolicy kolan. Bezpośrednią przyczyną cellulitu jest zaburzone funkcjonowanie tkanki tłuszczowej łącznej oraz układu krwionośnego i limfatycznego.

Początkowo cellulit rozpoczyna się od upośledzenia układu krążenia, osłabiając naczynia żylne i limfatyczne.

Podskórna tkanka obfitująca w tłuszcz jest zdecydowanie mniej ukrwiona, co wpływa na utrudnione spalanie tłuszczu czy usuwanie toksyn.

W niedotlenionej tkance pojawia się obrzęk utrudniający krążenie płynów. Tkanka zgromadzona wokół komórek tłuszczowych ulega stopniowemu włóknieniu, co w konsekwencji prowadzi do pojawienia się twardych i widocznych grudek podskórnych.

Cellulit na udach to problem pojawiający się wraz ze wzrostem wagi ciała.

Co więcej, na jego powstanie ma wpływ nasza dieta, a także to, w co się ubieramy. Buty na obcasach, obcisła bielizna i ubrania dokładają do głównych czynników swój współudział.

Nie bez znaczenia jest także predyspozycja genetyczna, wiek (im jesteśmy starsi, tym cellulit bardziej prawdopodobny) oraz grubość skóry.

Kolejno brak aktywności fizycznej, czy długotrwałe przebywanie w jednej pozycji mają tutaj spore znaczenie.

Skuteczne sposoby na walkę z cellulitem na udach

Pełna walka z cellulitem przynosi zaskakująco dobre efekty. Po pierwsze należy przyjrzeć się naszej diecie. Koniecznie trzeba wyłączyć lub mocno ograniczyć spożycie soli i zastąpić ją naturalnymi ziołami.

błonnik na cellulitBezspornie trzeba zrezygnować ze słodyczy, fast-foodów i żywności nadmiernie przetworzonej. Sprzymierzeńcami w uderzeniu w cellulit na udach będą kwasy omega, które znajdziemy w orzechach, tłustych rybach i olejach roślinnych.

Zadbajmy, by na naszym talerzu nie brakowało warzyw, szczególnie brokułów, szparagów, selera, pietruszki i ziemniaków. Na deser serwujmy truskawki, czereśnie, jabłka oraz żurawinę.

Pamiętajmy o nawodnieniu organizmu. Zamiast kolejnej filiżanki kawy wybierzmy zieloną herbatę, a zamiast soków i napojów gazowanych — niskosodową wodę mineralną.

Wybierzmy spacer zamiast samochodu, a na zakupy pojedźmy rowerem. Dobry rower możesz zakupić w internetowym sklepie rowerowym. Zamiast windy zdecydujmy się na schody i włączmy w naszą codzienność aktywność fizyczną. Możemy postawić na basen, marsz interwałowy i jazdę na rowerze.

Ostatnim krokiem jest pielęgnacja, do której należą kremy antycellulitowe, peelingi i masaże. Te ostatnie powinniśmy wykonywać systematycznie i w połączeniu z olejkami antycellulitowymi.

Ćwiczenia antycellulitowe

Regularnie wykonywane ćwiczenia, sprawią, że cellulit na udach zniknie, a nogi wyraźnie się wysmuklą. Wszystkie wykonywane ćwiczenia powinny koncentrować się na wzmocnieniu mięśni ud i pośladków. Oczywiście, konieczna jest cierpliwość i systematyczność działań, które stopniowo będą rozprawiały się z pomarańczową skórką na udach.

bieganie na cellulitJeśli do tej pory aktywność fizyczna była pojęciem całkowicie obcym warto rozpocząć od codziennego spaceru po nierównym terenie, a także od wchodzenia i schodzenia ze schodów.

W ten sposób zostaną wzmocnione uda, ale też usprawni się krążenie krwi.

Z czasem powinno włączyć się szybki marsz lub naprzemienny tzw. interwałowy, a kolejno bieganie.

Osobom, które nie wyobrażają sobie biegów z pewnością przypadnie do gustu metoda slow jogging’u.

Nieocenionym orężem zwalczającym cellulit na udach jest wykonywanie przysiadów, a także ćwiczenie podnoszenia ud (leżymy na brzuchu i unosimy do góry same uda).

Dla wytrwałych poleca się popularne i znane z ćwiczeń wychowania fizycznego „krzesełko”.

Należy oprzeć się plecami o ścianę i usiąść niejako w powietrzu tak jak na krześle. Kolejno należy unosić się do góry i opadać w dół.

Będąc w siadzie podpartym, z opartymi o podłogę łokciami należy wykonać wymachy nóg do tyłu.

Z pewnością warto skorzystać z bieżni, stepera czy orbitreka, które wspomagają walkę i pozwalają na odniesienie sukces nie tylko w kwestii cellulitu.

Kremy i peelingi na cellulit na udach

miód olejek na cllulitPeeling antycellulitowy na bazie kawy, miodu, cynamonu i oliwki jest jednym z najskuteczniejszych i do wykonania w pieleszach domowych. Złuszczające substancje usuwają martwe komórki i finalnie rozgrzewają skórę przygotowując ją do dalszych zabiegów.

Kremy antycellulitowe należy traktować jako dodatek do całej kuracji. Jeśli będą stosowane wyłącznie w pojedynkę, marne szanse, że przyniosą spodziewane efekty. Należy je stosować regularnie, a ich działanie wzmacniać poprzez wykonanie peelingu ciała.

Chcąc wzmocnić ich działanie można połączyć aplikację kremów na cellulit na udach z metodą owijania ciała folią spożywczą. Po zastosowaniu kremu wystarczy partie ciała zafoliować na całą noc. Aktywne składniki kosmetyku wnikną głębiej i będą działały efektywniej.

Masaż antycellulitowy na uda i zabiegi medycyny estetycznej

Masaż bardzo silnie atakuje znienawidzony cellulit na udach. Co istotne, możemy go wykonywać samodzielnie, w domu. Ważne, by robić go regularnie, przynajmniej co drugi dzień, wybierając odpowiednią technikę.

Masaż antycellulitowy zawsze wykonujemy przy użyciu olejku antycellulitowego. W przypadku ud nieocenioną siłę zawiera ocet jabłkowy, który wymieszany z wodą i użyty do masażu przynosi zaskakujące, doskonałe efekty.

masaż antycellulitowyJeśli wolimy olejek możemy sięgnąć po miód, oliwę z pierwszego tłoczenia lub olejek dla dzieci oraz po eteryczny olejek migdałowy, lub pomarańczowy.

Masaż rozpoczynamy od dołu do góry i wykonujemy go energicznie. Masujemy skórę otwartymi dłońmi, pięściami oraz kostkami palców. Nie zapominamy o oklepywaniu i podszczypywaniu zmienionych miejsc. Finalnie skóra powinna być rozgrzana oraz zaczerwieniona.

Jeśli cellulit na udach jest silnym przeciwnikiem można sięgnąć po rozwiązania medycyny estetycznej. Najpopularniejszym zabiegiem jest laseroterapia, ale można zdecydować się także na cellulipolizę, która polega na potraktowanie tkanki tłuszczowej dwiema cienkimi igłami, przez które przepuszczany jest prąd o niskiej częstotliwości.

Do rekomendowanych zabiegów należą także: mezoterapia poprawiająca krążenie krwi, karboksyterapia podkręcająca metabolizm i wspomagająca działanie układu krążenia, endermologia będąca specjalistycznym masażem przy użyciu głowicy z wałeczkami. Możemy także zdecydować się na antycellulitowy masaż bańkami chińskimi.