Kompletny poradnik o cellulicie
2019-07-19 opuncja kaktus

Nopal – kaktusowy proszek opuncji na odchudzanie

Utrzymanie prawidłowej wagi byłoby niemożliwe bez zadbania o przestrzeganie zdrowych zasad żywieniowych oraz o codzienną dawkę aktywności fizycznej. Czasami jednak warto wspomóc organizm poprzez odpowiednią suplementację, tym bardziej że w wielu przypadkach problemy związane z nadwagą wynikają z określonych niedoborów witamin i mikroelementów.

Nopal – suplement diety bez recepty

Ciekawą propozycją wspomagającą proces odchudzania okazuje się nopal będący naturalnym suplementem diety – https://mojanatura.pl/glowna/1545-nopal-proszek-250g-saharacactus.html. Preparat wykazuje zarazem pozytywny wpływ na wiele procesów zachodzących w organizmie. Co ważne, ten specyfik dostępny jest bez recepty, więc każda chętna osoba może go zakupić. Warto podkreślić, że to produkt całkowicie bezpieczny w stosowaniu, ponieważ składa się wyłącznie ze sproszkowanej łodygi opuncji figowej.

Czym jest opuncja?

Ten kaktus z gatunku Opuntia Ficus Indica ma charakter rośliny odżywczej, którą szczególną czcią obdarzali Aztekowie. Chętnie ją wykorzystywali w medycynie naturalnej i nie ma w tym nic dziwnego, jeżeli spojrzy się na ilość cennych składników w niej zawartych. Przede wszystkim są to aminokwasy, ale także przeciwutleniacze, witaminy i minerały.

roślina kaktus opuncja

Mimo, że opuncja pochodzi z Meksyku, to obecnie uprawia się ją w wielu innych krajach o ciepłym klimacie. Osiąga nawet 5 m wysokości, a jej owoce można coraz częściej spotkać w sklepach w naszym kraju. Warto spróbować, ponieważ są naprawdę smaczne – bardzo soczyste, a przy tym słodkie.

Działanie nopalu

Produkt jest wyjątkowo bogaty w błonnik, a właśnie tego składnika z reguły ludziom brakuje. Dotyczy to nie tylko osób odchudzających się, szczególnie tych stosujących diety wysokobiałkowe. Niedobory są też często wynikiem błędów żywieniowych. Jeżeli w codziennym menu pojawia się za mało warzyw i owoców, nie wybiera się pieczywa pełnoziarnistego oraz omija się szerokim łukiem pestki dyni czy ziarna słonecznika, to można zapomnieć o odpowiednim poziomie błonnika.

A to właśnie ten składnik zmniejsza wchłanianie glukozy, umożliwia wiązanie tkanki tłuszczowej oraz stymuluje prawidłową pracę układu pokarmowego. Regularne zażywanie nopalu pomaga zatem w wyrównywaniu owych niedoborów, a zarazem daje uczucie sytości.

Tym samym wystarczy zjeść mniej, aby czuć się najedzonym. Pomaga nawet usuwać toksyny z organizmu i wykazuje pozytywny wpływ na procesy przemiany materii, także dzięki ograniczeniu wchłaniania tłuszczów. Ponadto obniża poziom cukru we krwi oraz wzmacnia naczynia krwionośne.

Skład nopalu

Preparat zawiera formę sproszkowaną łodygi opuncji, a w związku z tym jest bogaty w kilka ważnych składników odżywczych. Przede wszystkim są to naturalne aminokwasy i to zarówno egzogenne dostarczane wyłącznie z jedzeniem, jak i endogenne syntetyzowane przez organizm człowieka. W sumie to niemal 20 cennych dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu aminokwasów.

Nopal jest również bogaty w niezwykle ważne dla zdrowia witaminy jak A, C oraz witaminy z grupy B. W składzie można również znaleźć niewielkie ilości kluczowych minerałów, a zwłaszcza magnezu, potasu, wapnia, cynku, fosforu, sodu czy żelaza.

nopal sklep

Wskazania do stosowania nopalu

Po ten preparat szczególnie chętnie sięgają osoby pragnące zrzucić kilka kilogramów bez szkody dla swojego stanu zdrowia. Ze względu na zawarte w nim minerały, witaminy oraz aminokwasy zostaje wyeliminowane ryzyko pojawienia się poważnych niedoborów podczas stosowania diety redukcyjnej.

To zapewnia zdrowe odchudzanie. Jednocześnie produkt wykazuje dużą skuteczność w regulacji poziomu cukru we krwi, co ma ogromne znaczenie w profilaktyce cukrzycy typu II. Co więcej, korzystnie też wpływa na ograniczenie syntezy wątrobowej cholesterolu endogennego, a zatem stosowaniem nopalu powinny zainteresować się osoby zagrożone chorobami układu krążenia. Preparat sprawdza się ponadto przy problemach z przemianą materii – daje poczucie sytości, ale jednocześnie zapobiega zaparciom i wzdęciom.

Dawkowanie nopalu

W przypadku sproszkowanej formy zaleca się stosowanie dwóch miarek, co stanowi około 10 g, proszku na szklankę wody. To najbardziej tradycyjny sposób przyjmowania nopalu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby go dodać do soku, jogurtu, kefiru, a nawet do sosu. Ważne, aby proszek dobrze wymieszać z płynem. Druga kwestia, o której nie można zapominać, dotyczy koniecznej dziennej dawki wody, jaką powinno się wypijać w trakcie stosowania nopalu.

Wynosi ona osiem szklanek, a to oznacza 2 litry. Warto też pamiętać o zachowaniu dwugodzinnego odstępu pomiędzy zażywaniem leków a zastosowaniem tego produktu, aby nie zakłócać procesu prawidłowego wchłaniania substancji aktywnych w lekarstwach. Najlepsze efekty można zaś uzyskać, kiedy nopal przyjmuje się na piętnaście minut przed planowanym posiłkiem i to 2 razy dziennie. Jeżeli produkt ma postać kapsułek, to można dawkować 1 lub 2 kapsułki nawet 3 razy dziennie podczas spożywania posiłków.

Podsumowanie

Odchudzanie należy przeprowadzać z głową. Na pewno ważne jest, aby razem z kilogramami nie stracić kluczowych dla organizmu składników odżywczych. Suplement diety Nopal nie tylko wspomaga sam proces odchudzania, ale jednocześnie nie dopuszcza do pojawienia się braków witamin, minerałów, aminokwasów oraz błonnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *